Tesisat Temizliğin Faydaları

Kalorifer Tesisat Temizliği Kombileriniz İçin Önemli Bir İşlem Olmakla Beraber Tesisat Durumuna Göre %50 lere Varan Yakıt Tasarrufu Sağlamaktadır.

Özellilke Demir Tesisatlarımızda Zamana Dayalı Kireclenme,Tortu ve Çamurlaşma Olmaktadır. Bu Durum Sistem İçerisindeki Suyun Dolaşmasını Zorlamakta Olup Isı Kaybına Yol Açmaktadır.

Kombilerimizde Bulunan Sirkülasyon Pompası,Üç Yollu Vana,Eşanjör Gibi Parçalarımızda Bu  Durumdan Etkilenmekte Olup Tamiri Zor Ve Pahalı Parçalardır.

Kombilerimizin Rahat Çalışmasını,Doğalgaz Faturalarımızın En Asgariye Düşmesini,Servis Maliyetlerinden Kurtulmak İstiyorsak Tesisat Temizliğimizi Yaptırmak Zorundayız.

Tesisat Temizliğinin Maliyeti Aslında Fazla Gelen Fatura , Servis Maliyeti ,Isınamama Gibi Etkenleri Göz Önüne Alırsak Yok Denecek Kadar Azdır.

Konuya Daha Basit Olarak Bakma Gerekirse Kirecli Caydanlıkla Su Kaynatmakla Kirecsiz Yeni Bir Caydanlığın Kaynama Süresini Hepimiz Biliriz.

Kireçli Çaydanlığın Isınma ve Kaynama Süresi Daha Uzun Olacağı İçin Yakıt Masrafıda Çoğalacaktır.

Tesisatı Kirli Bir Mekanın Isınması Zor Olacağı Gibi Kombinizin Ayar Derecesinide Yükseltmeniz Gerekir.40 Derecelik Bir Isı Alabilmek İçin 70-80 Derecede Kullanmanız Gerekecektir.

Siz Kombi Kullanıcılarınında Peteklerinizin Alt Tarafı Isınmıyorsa , Kombilerinizi Ayaraladığınız Derecede Isı Alamıyorsanız Tesisat Temizliğini Yaptırmanız Gerekmektedir.

Malesef Günümüzde Tesisat Temizliği Yapıyorum Diye Ek İş Olarak Yapmaya Çalışan Devlet Memuru , Bina Görevlisi vs… Bir Çok İnsan Bulunmaktadır.

Bu Şahısların Bilincsiz Olarak Kullandıkları Asit ve Türevleri Tesisatınıza ve Kombinize Dönüşü Çok Masraflı Olan Hasarlar Vermektedir.

Tesisat Temizliği Konusunda Uzman Firmalar Tarafından Yapıldığı Zaman Fayda Sağlamaktadır.Firmalar Kullanacağı Kimyasalın Ölçüsünü Tam Oranında Kullanır.Böylelikle Tesisatınıza ve Kombnize Zarar Vermeyerek Sağlıklı Bir Şekilde Çalışmasını Sağlar.

Sizde Tesisat Temizliğinizi Sorun Yaşamamak Adına Faturalı Servislere Yaptırınızki Herhangi Bir Sorunda Muhattap Olarak Firmayı Sorumlu Tutabilesiniz.

Sistem Coğunluk Olarak Duvar İçi veya Yer Altında Bulunduğu İçin Yanlış Kullanılan Kimyasalların Tesisatınıza Zarar Vermesi Hemen Ortaya Çıkmayabilir.

Göktuğ Servis Merkezi Zaman Zaman Kombi Bakımı ile Beraber Tesisat Temizliği Kampanyası Yapmaktadır.Bu Kampanyalardan Faydalanmak İçin Takip Ediniz.

Kombi Bakımı İle İlgili Açıklamalarımız Sitemizde Mevcut Olup Konusunda Uzman Yetkili Firmalara Yaptırmanızı Tavsiye Ederiz.

Kombi Bakımında Neler Yapılır ?

Kalorifer Temziliği Neden Yapılmalıdır ?